ازدواج و مسائل زناشویی

ازدواج - مشاوره ازدواج - راهنمایی ازدواج - راهنمایی و مشاوره

آموزش جنسي

 

آموزش جنسي :

-بعد از مراسم عروسي ، اولين ارتباط سكس خيلي مهم است. اين ارتباط عموما بدون عجله ، در يك موقعيت آرام ، بدور از خانواده بهتر است انجام گيرد.

بدين سبب عروس و داماد را به مسافرت به يك شهري ديگر و زندگي در هتل يا مكان خلوت مي فرستند كه بدان ماه عسل گويند .

-در يك رساله باستاني هند (شاخه هاي شفتالو)آمده است:

آميزش، نهايت و هدف عشق است كه در آن لذت روح ،عقل و جسم با هم يكي مي شوند.

-مادرها براي دخترانشان موضوع ارتباط سكس و مسائل پيرامون آنرا توضيح دهند كه به آن ساغدوشي گويند . اين تفكر اشتباه است كه بگوئيم ؛ به موقع خودشان همه چيز را ياد مي گيرند.

مطالعات نشان مي دهد كه بسياري از دختران به علت عدم آگاهي نسبت به آموزش جنسي دچار مشكلات متعددي مي شوند.

-معاينه پزشكي دختران توهين آميز تلقي مي شود. به نظر مي رسد پسر و دختر جوان بايد خودشان چنين مسئله اي را بين خود حل كنند.

-گرفتن مدرك در اولين ارتباط جنسي كار ناشايستي است و بهتر است از آن پرهيز شود.

-بهتر است حاملگي با تاخير انجام شود و حداقل يكسال از اين امر جلوگيري شود زيرا ممكن است برخي از زوجين در همين مدت اختلافات جدي پيدا كنند و تصميم بگيرند جدا شوند. ضمنا چون دوره حاملگي و دو سال اول رشد كودك مشكلاتي را به همراه دارد و والدين ، خصوصا مادر را به نوعي درگير مي كند خوب است تازه مزدوجين يك يا دو سال اول زندگي را بدون بچه بگذارنند و به آمادگي هاي لازم زندگي خود بپردازند.

-دختران و پسران بايد بدانند اولين ارتباط سكس بعد از عروسي هيچ ترس و نگراني ندارد و همه مردم دنيا چنين مرحله اي را گذارنده اند. برخي از خانم ها ممكن است به دليل ترس از اولين تماس جنسي از همسر خود دوري كنند. اگر مشكل خاصي در اين زمينه داريد حتما با والدين خود يا يك روان شناس صحبت كنيد.

-مردها بايد بدانند رفتار جنسي و نحوه برانگيختگي زن و مرد متفاوت است. بطور مثال در تحريكات جنسي مردها زود برانگيخته مي شوند و زود به اوج لذت جنسي مي رسند و خيلي سريع ارضاء مي گردند و در مقابل زنان دير تحريك و برانگيخته مي شوند و دير تر به اوج لذت جنسي مي رسند.

بنابر اين مردها بايد خويشتن داري از خود نشان دهند و ارضاي جنسي خود را در تماس با همسرشان با تاخير اندازند تا همسر نيز به تدريج برانگيخته شود.

-مردان براي به تاخير انداختن تحريك شديد جنسي مي توانند در اين هنگام ذهن خود را از موضوع جنسي دور كنند يا لحظاتي تماس نزديك را قطع نمايند و تنها به نوعي به معايشه با همسر خود ادامه دهند.

-تجربه اولين تماس هاي جنسي بسيار مهم است مثل تمام اولين تجارب ديگر . بنابر اين همسران بايد سعي كنند اولين تجربه جنسي اتفاق خوشايندي باشد. اين تجربه بهتر است در فضاي آرام ، بدون تشنش و كم نور انجام شود.

-ديده شده برخي از مردان در اين خصوص به نوعي،خشونت آميز رفتار مي كنند و يا از ديد زني كه به تازگي ازدواج كرده و هيچگونه تجربه آنچناني نداشته است رفتار و تقاضاي مرد ، بي پروا و بي پرده تلقي گردد. در اين زمينه بهتر است مردان رعايت اصول عاطفي و اخلاقي همسر خود را بنمايند و با روحيه او به تدريج پيش روند تا خاطره ناخوشايندي بجاي گذاشته نشود.

-عده اي از مردان ممكن است به دليل تجارب قبلي ، خصوصا با زني كه بي پرده و بي باك بوده اند ناخود آگاه چنين انتظاري از همسر جديد خويش آنهم در اولين ارتباط جنسي داشته باشند كه اين احساس زيان بار است بايد در اين امر بدانيد همسر شما هنوز باز داري هائي دارد و بايد بسيار مودبانه رفتار كنند.

-يك پند قديم مي گويد؛ نوازش و لمس كردن قبل از ارضاي جنسي بايد چهار برابر زمان عمل ارضاي جنسي باشد. بنابر اين بايد در تماس جنسي ، معاشقه و نوازش به اندازه كافي انجام گيرد سپس در اوج لذت جنسي ، ارضاي جنسي انجام پذيرد.

-زنان در اين حالت عموما چند چيز را طلب مي كنند، نوازش ، گفتن واژه هاي دوستت دارم و عجله نكن.

-بلحاظ رعايت اصول اخلاقي و بهداشتي از خواسته هاي نامعقول در ارتباط جنسي پرهيز كنيد و بدانيد رفتار جنسي هم بخشي از زندگي مشترك شماست ودر مجموع زندگي تان تاثير گذار است.

-مردان حس بينائي قوي تري دارندو زنان حس لامسه و شنيداري. بنابر اين مردان از ديدن بيشتر لذت مي برندو زنان از لمس كردن و تماس هاي حسي . پس زنان به نوازش و بوسيدن ، بيشتر نيازمندند.

-       زنان پس از ارضاء جنسي به آرامش عميق روي مي آورند بهتر است در اين هنگام مزاحم آنها نشويد و نيز فوري رختخواب را ترك نگوئيد و در كنارشان باشيد.

-       يكي از عوامل مهم طلاق ، ناخشنودي در ارتباط جنسي زوجين است به گونه اي كه برخي از روان شناسان معتقدند علل بسياري از اختلافات زناشوئي را بايد در رختخواب جست . از اينرو به ارتباط سكس زناشوئي اهميت دهيد و اگر مشكلي در بين شما بروز كرد حتما به يك روان شناس مراجعه كنيد.بطور مثال برخي از اختلالات نيز ممكن است در اين ناخوشندي نقش داشته باشد.مثل سرد مزاجي و بي تفاوتي در واكنش جنسي خصوصا در زنان ، مقاربت دردناك در زنان ، زود انزالي يا عدم نفوذ در آلت تناسلي مردان و تعدادي از اختلالات ديگر . در اين باره مي توانيد به كتاب هاي معتبر پزشكي و امور جنسي مراجعه شود.

 

+ نوشته شده در  ۸۹/۰۲/۰۵ساعت 23:9  توسط حمید  |